Rokitno – pielgrzymka Róż Różańcowych i Margaretek.

Rokitno, 7 października 2023 r. W tym dniu odbyły się uroczystości odpustowe ku czci NMP Różańcowej,
Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca oraz Apostolstwa Margaretka,
Wprowadzenie relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów
„Nikt nie ma większej miłości”

Uroczystość poprzedziła piesza pierwszo- sobotnia regularna pielgrzymka z Międzyrzecza do Rokitna. Następnie odbył się piękny koncert muzyki religijnej i świeckiej. Po tym odmówiono różaniec. Uroczystości zaczęła się o godzinie 12 , przewodniczył abp Józef Michalik, obecny był biskup Tadeusz Lityński. Była setka kapłanów. Były poczty sztandarowe niemal ze wszystkich parafii.

Centralnym punktem uroczystości było wprowadzenie relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. Rozdano obrazki z modlitwą o wstawiennictwo Błogosławionej Rodziny Ulmów.

Zjechały się Róże Różańcowe z całej Diecezji i Margaretki . Były, świadectwa młodych ludzi modlących się o powołanie kapłańskie. Wielu wiernych skorzystała z sakramentu pokuty ( pierwsza sobota miesiąca) Po uroczystości był obiad bezpłatny dla wszystkich . Było pięknie i wzruszająco, zwłaszcza przemowa abp Michalika który zaczynał swoją posługę biskupa w Rokitnie i jakby żegnał się z tym sanktuarium. I było trochę deszczowo ale co tam z cukru nie jesteśmy.

Zbigniew Mazur.