OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA

XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ (13.06.2021)

1. W związku z tym, że obostrzenia epidemiczne ulegają zmianie, w naszym kościele może przebywać na Mszy św. około 700 osób – jest to połowa liczba miejsc, które mogą zająć wierni zasiadający w ławkach, zarówno na parterze, jak i w części chóru naszego parafialnego kościoła.
  2. Za tydzień, w niedzielę 20 czerwca Konferencja Episkopatu Polski znosi dyspensę od uczestnictwa obowiązkowego w niedzielnej Mszy św. Proszę przekazać najbliższym o tej ważnej zmianie obowiązkowego udziału w niedzielnej Eucharystii.
  3. W liturgii tygodnia wspominamy: w poniedziałek – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w czwartek – św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, w piątek obchodzimy uroczystość NMP z Rokitna.
  4. W środę przypada rocznica święceń biskupa diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Polecamy go opiece Bożej.
  5. W środę, podczas wieczornej Eucharystii o godz. 18.00 jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W piątek, o godz. 17.40 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  7. Za tydzień, zbiórka do puszek na utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Instytutu im Edyty Stein.
  8. Za tydzień, 20 czerwca jest kolejna nauka przed chrztem św. dla rodziców i chrzestnych w sali parafialnej o godz. 15.00.
  9. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa są odprawione codziennie, bezpośrednio po wieczornej Mszy św.
  10. Do wakacji jest Msza św. w kościele św. Krzyża w sobotę o godz. 17.00.
  11. Pragnę poinformować, że wojewódzka straż pożarna w Gorzowie Wlkp. nakazała w ciągu najbliższych dwóch miesięcy zainstalować w naszym kościele system alarmowy i przeciwpożarowy, łącznie z czujkami dymu. Koszt całej instalacji opiewa na sumę 36.000 zł. Dla parafii jest to duży koszt, stąd uprzejmie proszę o wsparcie finansowe tego zadania. Z góry dziękuję za zainteresowanie się i wsparcie tego projektu.
  12. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Agnieszkę Rakowską z Białcza oraz Alinę Rękas. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają… Amen.
  13. Życzymy Wiernym Parafianom oraz Gościom dużo zdrowia oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień życia.

Witnica, 13.06.2021 r.

Ks. Prałat dr Ryszard Tomczak