OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

Na 2 Niedzielę Wielkiego Postu (25.02.2024)

1. Po feriach zimowych zapraszamy do udziału w spotkaniach grup parafialnych: Krąg Biblijny spotka się jutro, w poniedziałek po Mszy wieczornej w sali parafialnej. W tym samym czasie zapraszamy na spotkanie zespołu muzycznego w salce Oazowej. Oaza młodzieżowa zaprasza w piątek o godz. 19.00.
  2. Spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do Sakramentu bierzmowania z klas 7 odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00 w Sali Parafialnej, natomiast młodzież z klas 8 swoje spotkanie będzie miała za tydzień w niedzielę, po Mszy wieczornej w Kościele.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie o godzinie 17.30. Ze względu na drogę krzyżową w piątek nie będzie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą świętą wieczorną.
  4. Ks. Michał odwiedzi chorych z Komunia świętą, 2 marca w pierwszą sobotę miesiąca. Ks. Mariusz zaś 16 marca.
  5. Również w sobotę 2 marca po Mszy wieczornej odbędzie się wielkopostny wieczór modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.
  6. Zmiana tajemnic żywego różańca w przyszła niedzielę po Mszy o godz. 7.30. Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia, o godzinie 7.10.
  7. Zapraszamy na spotkanie organizacyjne wszystkich, którzy chcieli by pomóc w przygotowaniu wystroju naszej świątyni na święta Wielkanocne. Spotkanie to odbędzie się za tydzień, w niedzielę o godzinie 15.00 na plebanii.
  8. W Parafii Matki Bożej Rokitniańskiej w Kostrzynie nad Odrą, odbędzie się Kurs Przedmałżeński. Rozpoczęcie 2 marca o godzinie 10.00.
  9. Kurs przygotowujący do przyjęcia Sakramentu bierzmowania dla dorosłych którzy ukończyli 21 rok życia, rozpocznie się w przyszłą niedzielę po Mszy wieczornej w parafii NMP Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą.
  10. Droga Krzyżowa dla dzieci odprawiana jest w każdy piątek o godz. 16.30, natomiast dla dorosłych, oraz młodzieży o godz. 17.15. Na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym zapraszamy w niedzielę na godz. 17.15.
  11. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można włączyć się w zbiórkę datków do puszek na cele dzieł pomocy misyjnej „Ad Gentes”.
  12. Za tydzień w niedzielę można będzie nabyć świece w postaci paschalika na stół wielkanocny w cenie 20 złotych. Nabywając świecę wspieramy działania pomocowe CARITAS.
  13. Kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałek i czwartek od godziny 16.00. Zawieszamy do odwołania sobotnie godziny otwarcia kancelarii.
  14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej przy wyjściu z kościoła, dziękujemy za wszelkie ofiary składane na rzecz naszej parafii. W sposób szczególny dziękujemy za złożone ofiary na ogrzewanie kościoła.

Ks. Michał Szot