OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU (05.12.2021)

1. Dzisiaj jest zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie.
  2. W dzisiejszą niedzielę Msza św. o godz. 7.30 jest odprawiana w intencji róż różańcowych, a po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych. Bóg zapłać za ofiary.
  3. Po Mszy św. można nabyć świecę, tzw. wigilijną pomoc dla dzieci oraz opłatki na stół wigilijny. W paczce opłatków jest koperta z życzeniami od kapłanów oraz formularz zaproszeniowy na kolędę, która odbędzie się od 3 stycznia 2022 roku. Jeśli będzie Wasza wola odwiedzin kolędowych przez kapłana, proszę wpisać wyszczególnione tam dane. Zarówno zaproszenie na kolędę, jak i kopertę z ofiarą przeznaczoną na ogrzewanie kościoła proszę wrzucić na tacę lub wysłać na konto parafii. Bóg zapłać.
  4. Od poniedziałku do piątku zapraszamy Parafian, a szczególnie dzieci z lampionami na Mszę św. roratnią o godz. 18.00.
  5. W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek – św. Ambrożego, biskupa.
  6. W środę jest uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. są odprawiane: o godz. 9.00 i 18.00. Nie ma Mszy św. o godz. 7.00. Podczas wieczornej Mszy w. jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz poświęcenie medalików dla dzieci pierwszokomunijnych. Po Mszy św. zapraszamy na katechezę dla osób dorosłych i pracujących. Tematem konferencji będą przykazania kościelne.
  7. We wtorek spotkanie kręgu biblijnego o godz. 18.00.
  8. W czwartek, i w sobotę o godz. 16.30 w sali parafialnej spotkania małych grup do bierzmowania.
  9. W piątek, o godz. 17.00 jest spotkanie scholii w salce parafialnej.
  10. W piątek, o godz. 18.30 w salce parafialnej jest spotkanie oazy młodzieżowej.
  11. W sobotę, o godz. 11.00 zbiórka wszystkich ministrantów.
  12. Caritas naszej parafii apeluje, by rodziny mogły zrobić paczkę innej, skromniejszej rodzinie na święta Bożego Narodzenia. Paczki można składać na ręce członków „Caritas” przy wejściu z kościoła.
  13. Ogłoszenie dla filii: Msza św. w środę – 8 grudnia o godz. 17.00 w Starych Dzieduszycach, natomiast w czwartek, 9 grudnia – w Białczu i Mosinie o godz. 17.00.
  14. Od następnej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ojciec dominikanin z Łodzi. Na stronie parafialnej jest filmik zapraszający na rekolekcje.
  15. W tym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego śp. Waldemara Kurcza. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa… Amen.
  16. Chciałbym zaapelować do Parafian o pomoc dla Wiktora Polinowskiego z Witnicy, 13-letniego – chorego na nowotwór złośliwy. Naszą pomoc możemy wyrazić poprzez upieczenie różnego rodzaju ciasta. Ofiary ze sprzedaży ciasta przeznaczamy na jego leczenie. Ciasta można przynosić 11. grudnia (w sobotę) do salki parafialnej w godz. 18.00-19.00. Można także złożyć ofiarę na ten cel przy wyjściu z Kościoła.
  17. Parafianom oraz Gościom życzę dobrej, pogodnej niedzieli oraz udanego tygodnia.

Witnica, 05.12.2021 r.                                           Ks. Prałat dr Ryszard Tomczak                          Proboszcz