OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU

1. Odwołane zostają: Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Można te nabożeństwa odprawić prywatnie w domu. Droga Krzyżowa jest transmitowana w piątek przez Polskie Radio program I o godz. 18.30.
  2. W najbliższym tygodniu nie będzie czynna Kancelaria Parafialna.
  3. W sklepiku parafialnym można nabyć Paschaliki na stół wielkanocny oraz tygodnik „Niedziela”.
  4. Przez najbliższe dwie niedziele kawiarenka parafialna będzie nieczynna.
  5. W dzisiejszą niedzielę, 29 marca biskup udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnej Mszy św.
  6. Msze św. w tygodniu są odprawiane o godz. 7.00 i 18.00.
  7. W tym roku nie będzie rekolekcji wielkopostnych. Ze względu na odwołanie rekolekcji zapraszamy na Diecezjalne Rekolekcje Wielkopostne w dniach 30 marca – 1 kwietnia o godz. 19.00, które zostaną wygłoszone w TVP 3, Polskim Radio – program regionalny oraz przez Internet.
  8. W związku z zagrożeniem koronawirusem, zapraszam Parafian, aby codziennie w swoich domach o godz. 12.00 w południe modliły się o oddalenie od nas epidemii. Proponuję odmówić modlitwę: Anioł Pański, Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo.
  9. Apeluję, aby całkowicie stosować się do zarządzeń rządu Rzeczypospolitej Polski oraz Episkopatu i Biskupa Diecezjalnego.
  10. Na stronie internetowej naszej parafii: www.parafia-witnica.pl wszystkie rozporządzenia zostały umieszczone. Co do dalszych kroków życia parafii w okresie epidemii, proszę śledzić stronę internetową lub informacje podane w gablocie parafialnej.
  11. W tym tygodniu I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. W przyszłą niedzielę – Niedziela Palmowa. Proszę Panie Zelatorki, by przekazały prywatnie tajemniczki różańcowe do poświęcenia osobie, która będzie na Mszy św. w najbliższą niedzielę o godz. 7.30.

Intencja ogólna: Aby osoby, które są pod wpływem uzależnień otrzymały pomoc i opiekę.

Intencja diecezjalna: Aby diecezjanie przeżyli godnie i duchowo Uroczystości Triduum Paschalne oraz Święta Paschalne.

Intencja parafialna: aby Bóg ochronił nas od panującego wszechobecnie korona wirusa.

1. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłych Parafian: śp. Stanisław Pietrzycki i Henryk Fabiańczuk. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie. A światłość wiekuista niech Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  2. Gościom oraz Parafianom życzę przede wszystkim zdrowia, spokojnej niedzieli oraz dobrego, osobistego – przeważnie w domach przeżycia V wielkopostnego tygodnia.

Witnica, 29 marca 2020 r.                       Ks. prałat dr Ryszard Tomczak   Proboszcz