OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

(07.08.2022)

1. Dzisiaj jest XIX Niedziela w roku liturgicznym.
  2. W dzisiejszą niedzielę – na Mszy św. o godz. 7.30 jest zmiana tajemnic różańcowych
  3. W tym tygodniu Kościół wspomina: w poniedziałek – św. Dominika, zakonnika, we wtorek – św. Teresę Benedyktę od Krzyża, patronkę Europy, w środę – św. Wawrzyńca, diakona, męczennika, w czwartek – św. Klarę, dziewicy.
  4. Za tydzień taca przeznaczona jest na Utrzymanie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  5. Przez cały miesiąc sierpień modlimy się o trzeźwość Narodu. Jest to miesiąc trzeźwości.
  6. W środę Msza św. wieczorna z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W piątek, o godz. 17.45 jest koronka do Miłosierdzia Bożego.
  8. Do końca sierpnia nie ma porannych Mszy św. o godz. 7.00.
  9. W każdą sobotę jest Msza św. dla osób, które z jakiekolwiek przyczyny nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii.
  10. Przypominam, że w okresie wakacji i urlopów obowiązuje nas niedzielna Msza św. Proszę także stosownie ubierać się na niedzielne Eucharystie.
  11. W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ryszard Piaseczny oraz Romuald Skórzewski. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie. A światłość wiekuista niech Im świecie. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  12. Gościom oraz Parafianom życzę spokojnej niedzieli oraz dobrego, nadchodzącego tygodnia. Życzę dobrego wypoczynku odpoczywającym na wakacjach i urlopach.

Witnica, 07.08.2022 r.

ks. Prałat dr Ryszard Tomczak