OGŁOSZENIA PARAFIALNE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU (27.11.2022)

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, tj. oczekiwanie na przyjście Pana; na Mszach św. będą poświęcone wieńce adwentowe.
  2. Dzisiaj, po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 zapraszamy do naszego kościoła na Wieczór Adwentowy. Będzie to wieczór z modlitwą uwielbienia, którą poprowadzi ks. Waldemar Grzyb z zespołem muzycznym „Serce Uwielbienia”.
  3. Zapraszamy na Msze św. roratnie o godz. 18.00. Prosimy, aby dzieci przynosiły do kościoła lampiony.
  4. W liturgii tygodnia wspominamy: w środę – św. Andrzeja Apostoła; w sobotę – św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota miesiąca. Nabożeństwa okolicznościowe z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w tych dniach będą o godz. 17.15.
  6. We wtorek, 29 listopada, o godz. 18.00 serdecznie zapraszam Rodziny, które w tym roku pożegnały swoich Zmarłych. Na wieczornej Mszy św. zbiorowej będziemy polecać Bogu Czcigodnych Zmarłych. Proszę już dzisiaj zawiadomić Wasze Rodziny o takiej zbiorowej Mszy św.
  7. We wtorek, po wieczornej Mszy św. spotkanie kręgu biblijnego.
  8. W środę na Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nowennę do Matki BNP.
  9. W najbliższy piątek i sobotę członkowie „Caritas” oraz młodzież będzie zbierała żywność dla uboższych rodzin z naszej parafii. Zbiórką obejmiemy sklepy: delikatesy, dino, netto oraz biedronkę. Bóg zapłać za złożenie darów.
  10. W piątek, 2 grudnia będzie zdjęcie miary na alby komunijne: dla chłopców o godz. 18.30, dziewczynek godz. 19.00 w sali parafialnej.
  11. Zapraszamy chętne dzieci do uczestnictwa w scholi. Spotkanie dla nich w piątek o godz. 17.00 w salce parafialnej.
  12. W piątek, po wieczornej Eucharystii spotkanie oazowe w sali parafialnej.
  13. W sobotę, od godz. 8.00 kapłani odwiedzą chorych.
  14. Za tydzień, w niedzielę na Mszy św. o godz. 7.30 zmiana tajemnic różańcowych.
  15. W następną niedzielę będzie można nabyć świece bożonarodzeniowe oraz opłatki na stół wigilijny. Można zabrać także koperty na ogrzewanie i prąd w kościele. Będą wyłożone także formularze na wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Zachęcam Parafian do przyjęcia kapłana na kolędę w określonym przez siebie terminie.
  16. W następną niedzielę, o godz. 16.30 spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII w sali parafialnej.
  17. Szkoła Podstawowa nr 1 organizuje zbiórkę nowych zabawek, które otrzymają dzieci z oddziału onkologicznego w Poznaniu. Zabawki można przynosić dziś do kościoła; kosz będzie przy ołtarzu św. Józefa.
  18. W dniu 6 grudnia „Caritas” Parafialna organizuje wieczór św. Mikołaja w sali parafialnej o godz. 16.30. Na to spotkanie zapraszamy dzieci; rodziców prosimy, aby przygotowali paczki dla swoich dzieci.
  19. Parafia organizuje trzydniową pielgrzymkę do Pragi w okresie powielkanocnym. Cena wyjazdu 800 zł. Informacja na ulotce w przedsionku kościoła oraz u ks. Kamila.
  20. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy zmarłych: śp. Józefę Dziadak i Zofię Wesołowską. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
  21. Gościom oraz Parafianom życzę spokojnej niedzieli i dobrego tygodnia. Solenizantom i Jubilatom życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

Witnica, 27.11.2022 r.

ks. Prałat dr Ryszard Tomczak