OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE NA 25 NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ  (24.09.2023)

 

 1. Dzisiaj, na Mszy św. o godz. 12.00 dzieci pierwszokomunijne otrzymają dzienniczki kandydata do I Komunii św. Za tydzień dzieci otrzymają poświęcone różańce. Prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o dostarczenie deklaracji uczestnictwa w Komunii św. do końca września. Formularze dostępne są w zakrystii oraz u katechetów.
 2. Zapraszam dzisiaj na spotkanie młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania z klas 7 na Mszę św. o godz. 18.00 oraz na spotkanie po Mszy św.
 3. W tym tygodniu wspominamy w liturgii: w środę – św. Wincentego a’ Paulo, prezbitera; w czwartek – św. Wacława; w piątek świętych Archaniołów: Michała, (imieniny obchodzi  nasz wikary ks. Michał Szot). Gabriela i Rafała; w sobotę – św. Hieronima, doktora Kościoła.
 4. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Kręgu Biblijnego.
 5. W środę zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 do wieczornej Mszy św.
 6. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy odprawiana jest tradycyjnie w środę podczas wieczornej Mszy św.
 7. W piątek zapraszamy dzieci na scholę o godz. 17.00 w salce parafialnej.
 8. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.45.
 9. W piątek Mszę św. odprawi ks. Damian Drop, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Po Mszy św. spotkanie ks. Damiana z młodzieżą w salce parafialnej.
 10. W dniu 7 października, w sobotę odbędzie się Pielgrzymka Róż Różańcowych i Margaretek do Rokitna. Rozpoczęcie Pielgrzymki – godz. 10.00. Chętnych do wyjazdu do Rokitna zapraszamy na zapisy w zakrystii.
 11. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane p każdej Mszy św. cebulki żonkili, w ramach „Pola Nadziei”. Cebulka żonkili to koszt 2 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest utrzymanie Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp.
 12. Od najbliższej niedzieli, 1 października rozpoczynamy Nabożeństwa Różańcowe. Nabożeństwo w niedzielę oraz w tygodniu odbędą się o godz. 17.15 dla dorosłych. Natomiast dla dzieci Nabożeństwa będą w poniedziałek i środę o godz. 16.30.
 13. Za tydzień, na Mszy św. o godz. 10.30 zostaną wręczone nominacje do Rady Parafialnej.
 14. Serdecznie zapraszamy do Mosiny na Mszę św. odpustową ku czci św. Michała Archanioła w najbliższą niedzielę o godzinie 12.00
 15. Nasza parafia organizuje świetlice dla dzieci; w czasie pobytu w świetlicy dzieci mogą odrabiać zadani domowe oraz będą organizowane różne gry i zabawy. Pierwsze spotkanie odbędzie się 3 października (wtorek) – w godz. 16.00-17.00. w miarę powiększania się grupy będziemy poszerzać o dodatkowe działania, np. grupa językowa, teatralna, sportowa, itp. Odpowiedzialną za świetlicę będzie pani Anna Obiała.
 16. W tym ostatnim czasie pożegnaliśmy zmarłego Lecha Reginia. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa …Amen.
 17. Parafianom oraz Gościom życzę spokojnej niedzieli oraz dobrego tygodnia.

 

Witnica, 24.09.2023 r.                      Ks. Prałat dr Ryszard Tomczak,  Proboszcz