OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

1. Dzisiaj jest Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  2. W dzisiejszą niedzielę modlimy się za Kościół katolicki na Wschodzie. Po Mszy św. jest zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie.
  3. Codziennie, do piątku zapraszamy dzieci z lampionami na Mszę św. roratnią o godz. 18.00.
  4. W liturgii tygodnia wspominamy: w piątek – św. Łucję, dziewicę i męczennicę, w sobotę – św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.
  5. We wtorek, po wieczornej Mszy św. Koło Biblijne ma adorację Najświętszego Sakramentu.
  6. W środę na wieczornej Mszy św. jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  7. W piątek, o godz. 17.00 jest spotkanie scholi dziecięcej, natomiast, po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 – spotkanie młodzieży oazowej.
  8. W piątek, o godz. 17.40 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i adorację Najświętszego Sakramentu.
  9. W tym tygodniu roznoszone były opłat kina stół wigilijny. Wraz z opłatkami przekazane zostały koperty na ofiarę na ogrzewanie kościoła i Seminarium Duchowne w Paradyżu. Koperty można składać na tacę Bóg zapłać za ofiary. Gdyby ktoś nie otrzymał opłatka, można odebrać go w zakrystii.
  10. Bóg zapłać członkom „Caritas” i woluntariuszom za zbiórkę produktów spożywczych w sklepach. Bóg zapłać młodzieży i nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz młodzieży z „Kopernika”.
  11. W tym tygodniu pożegnaliśmy naszych zmarłych Parafian – śp. Ludwika Frankowskiego, Annę Karasińską, Mariusza Jaśnikowskiego. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie. A światłość wiekuista niechaj Im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym . Amen.
  12. W sobotę zbiórka ministrantów o godz. 10.00.
  13. Po Mszy św. można nabyć świecę wigilijną oraz kalendarz na rok 2020.
  14. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy w parafii rekolekcje adwentowe, które przeprowadzi ks. dr Mariusz Jagielski, dyrektor Instytutu im. Edyty Stein z Zielonej Góry.
  15. W przyszłą niedzielę, o godz. 15.00 będą nauki dla rodziców i chrzestnych.
  16. Gościom oraz naszym Parafianom życzę spokojnej niedzieli oraz dobrego tygodnia.

Witnica, 8 grudnia 2019 r.                          Ks. prałat dr Ryszard Tomczak Proboszcz