OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ

ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dzisiaj jest Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się Okres Wielkanocny, ale czas Spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa do uroczystości Najświętszej Trójcy, czyli do następnej niedzieli.
  2. W poniedziałek jest święto Maryi, Matki Kościoła.
  3. Od dzisiejszej niedzieli biskup diecezjalny znosi dyspensę od obowiązku uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej. Jedynie chorych i małych dzieci obejmuje dyspensa. W kościele obowiązuje nadal zakrycie ust i nosa, tzw. maseczką.
  4. We wtorek, 2 czerwca jest 23 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp.
  5. W środę na wieczornej Mszy św. jest Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz zmiana tajemnic rodziców modlących się za swoje dzieci.
  6. W środę jest wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek – św. Bonifacego, biskupa i męczennika.
  7. W piątek, o godz. 17.45 zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  9. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są codziennie i w niedzielę bezpośrednio po wieczornej Mszy św. o godz. 18.00.
  10. W tym tygodniu jest I czwartek, piątek, sobota i niedziela miesiąca. Za tydzień, w niedzielę na rannej Mszy św. o godz. 7.30 jest zmiana tajemnic różańcowych.
  11. Odwiedziny chorych: w sobotę – 6.06 – ks. Barnaba, 13.06 – ks. Karol.
  12. W ostatnim czasie pożegnaliśmy zmarłego: śp. Bernarda Hołubowskiego. Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świecie. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
  13. Gościom oraz Parafianom życzę przede wszystkim zdrowia, spokojnej niedzieli oraz dobrego tygodnia.

Witnica, 31 maja 2020 r.                       Ks. prałat dr Ryszard Tomczak   Proboszcz