Ogłoszenia duszpasterskie – XIX niedziela zwykła

1. Dziś niedziela misyjna. Taca przeznaczona na ten cel. Nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych dziś o 15 w sali parafialnej.
  2. Dziś także wspomnienie św. Łukasza – Dzień Służby Zdrowia. Dziękujemy personelowi medycznemu za ich trud i oddanie, szczególnie pamiętamy o naszych parafianach. Bp Tadeusz Lityński skierował z tej racji specjalny komunikat.
  3. Kalendarz liturgiczny: wtorek – św. Jan Kanty, czwartek – św. Jan Paweł II.
  4. Nabożeństwa różańcowe codziennie o 1715.
  5. Krąg biblijny ma spotkanie we wtorek o 1830.
  6. Msza z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 18.
  7. W tyle kościoła są wyłożone kartki na wypominki. Wypełnione kartki w kopertach składamy na tacę lub w kancelarii parafialnej.
  8. Grupa młodzieżowa ma spotkanie w piątek o 1830.
  9. Jest już nowa księga intencji na rok 2021. Zachęcamy do zamawiania intencji w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Godziny pracy kancelarii: poniedziałek i czwartek od 1600 do 1700, w sobotę od 830 do 930.
  10. Bardzo dziękujemy za ofiary składane na tacę i przy innych okazjach. Dziękujemy za kwiaty przyniesione do kościoła.
  11. Przypominamy o obowiązku poprawnego zakrywania ust i nosa maseczką w przestrzeni publicznej i stosowaniu dystansu społecznego. Przy wejściu do kościoła możemy skorzystać z płynu dezynfekującego.
  12. Zgodnie z zaleceniami władz państwowych od poniedziałku w kościele parafialnym może przebyć maksymalnie 200 osób. Miejsca do siedzenia będą wyznaczone. Również na balaskach będą zaznaczone miejsca do przyjmowania Komunii świętej. Na chórze mogą przebywać osoby dorosłe. Dzieci natomiast tylko pod opieką osób pełnoletnich.

Komunikat w liturgiczne wspomnienie św. Łukasza – patrona służby zdrowia

Drodzy Diecezjanie,

Drodzy Pracownicy Służby Zdrowia,

w dzisiejszą niedzielę, w liturgii Kościoła wspominamy św. Łukasza – patrona służby zdrowia. Każdy z nas wie, że choroba jest najtrudniejszym doświadczeniem człowieka i jednym z głównych źródeł ludzkiego cierpienia. W dobie pandemii koronawirusa wyraźniej dostrzegamy jak bardzo potrzebujemy braterstwa i przyjaźni społecznej, by na wzór św. Franciszka kochać „swego brata będącego daleko od niego, jak gdyby był z nim”.

Wyrażając wdzięczność pracownikom służby zdrowia oraz instytucjom związanym z ochroną zdrowia za poświecenie dla drugich, by chronić, leczyć i ratować ludzkie życie, pragnę skierować najszczersze wyrazy uznania dla medycznego powołania i posługi wobec osób chorych i cierpiących. Niech święty Łukasz wyprasza siłę i moc niesienia pocieszenia i pomocy wszystkich potrzebującym. Jednocześnie zwracam się do wszystkich Diecezjan o codzienną modlitwę w intencji pracowników służby zdrowia oraz o postawę wzajemnego braterstwa i zrozumienia.

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Dyspensa od zachowania pierwszego Przykazania Kościelnego

W związku ze wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem i nowymi obostrzeniami sanitarnymi, dotyczącymi liczby wiernych podczas zgromadzeń religijnych, na podstawie kan. 87 Kodeksu Prawa Kanonicznego udzielam ogólnej dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy świętej w niedziele i święta nakazane wszystkim przebywającym w tzw. „strefie czerwonejw okresie jej obowiązywania. Dyspensa dotyczy wiernych Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej, a także katolików przebywających na jej terytorium.

Skorzystanie z dyspensy oznacza, że nieobecność na Eucharystii we wskazanym czasie nie jest grzechem. Jednocześnie zachęcam, aby osoby korzystające z dyspensy trwały na osobistej i rodzinnej modlitwie. Zachęcam także do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła poprzez transmisje radiowe, telewizyjne lub internetowe.

Dziękując Duszpasterzom, Osobom Konsekrowanym i Wiernym Świeckim za codzienny wysiłek budowania wspólnoty Kościoła w trudnych czasach epidemii, życzę obfitości Bożego błogosławieństwa oraz zdrowia duszy i ciała na każdy dzień.

Ogarniam wszystkich moją modlitwą i z serca b ł o g o s ł a w i ę.

ks. Piotr Kubiak

kanclerz Kurii

+ Tadeusz Lityński

Biskup Zielonogórsko-Gorzowski

Zielona Góra, 16 października 2020 r.