W naszej Parafii od wielu lat działa młodzieżowa wspólnota OAZOWA, która spotyka się w każdy piątek po Mszy wieczornej. Na spotkaniu październikowym, własnoręcznie wykonaliśmy nasze osobiste różańce, które zostaną poświęcone i przy pomocy których będziemy modlić się nie tylko w miesiącu różańcowym. Cieszymy się zaangażowaniem i inicjatywą życząc wszelkiej owocności modlitewnej.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w październiku codziennie o godzinie 17.15. Dzieci mają swoje spotkania różańcowe w każdy poniedziałek i środę o godzinie 16.30

Modlitwa różańcowa, jaką znamy dziś, kształtowała się przez wiele wieków. Sama nazwa „różaniec” (rosarium) oznacza wieniec z róż, ogród różany, dlatego wierzący, odmawiając modlitwę, składali „duchowe kwiaty” u stóp Matki Bożej. W średniowieczu zalecane było odmawianie kolejno 150 psalmów. Jednak nie wszyscy mogli się włączyć w tą modlitwę ze względu na brak umiejętności czytania. Tak powstał zwyczaj odmawiania modlitwy „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario”. Modlitwę różańcową, która na przestrzeni wieków przyjęła kształt znany obecnie, upowszechnił św. Dominik około 1214 roku.