Bal Wszystkich Świętych.

Kościół u początku listopada obchodzi uroczystość Wszystkich Świętych i Wszystkich Wiernych Zmarłych. A więc chodzi tutaj z jednej strony o oficjalnie uznanych świętych, czyli beatyfikowanych i kanonizowanych, ale także wszystkich wiernych zmarłych, których życie nacechowane było świętością. Kościół widzi w nich swych orędowników u Boga i przykłady do naśladowania. Wstawiennictwa Wszystkich Świętych wzywa się w szczególnie ważnych wydarzeniach z życia Kościoła.

W naszej Parafii 26 października odbył się bal ku czci Wszystkich Świętych, którego celem było uczczenie Świętych. Wzięło w nim udział 60 dzieci, przebranych za wybrane postacie. Wśród nich był św. Franciszek, św. Józef, św. Maryja, św. Ojciec Pio, św. Filip Neri, św. Rita, św. Faustyna, anioły i wiele innych postaci. Dzieci dobrze się bawiły i opowiadały o postaci świętego, za którego się przebrały. Gratulujemy pomysłowości i kreatywności dzieciom i ich rodzicom, a w szczególny sposób dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do organizacji balu.