Ministranci

Chętnych ministrantów zapraszamy do kontaktu z opiekunem ministrantów ks. Barnabą Dębickim lub katechetą uczącym w szkołach podstawowych ks. Karolem Aleksandrowiczem.

Ministranci służą regularnie przy ołtarzu i swoim zachowaniem w środowisku lokalnym potwierdzają przyjaźń z Panem Jezusem.

Ministranci zbierają się na cotygodniowych zbiórkach, podczas których omawia się porządek służby, aktualne obrzędy liturgiczne oraz pogłębia się rozumienie poszczególnych części mszy świętej.

W naszej parafii jest około piętnastu ministrantów z klas od czwartej szkoły podstawowej do pierwszej klasy szkoły średniej.

Zbiórki w sobotę o godzinie 1200  w sali parafialnej, po niej wspólny mecz w piłkę nożną w sali gimnastycznej obok kościoła.

Ministranci biorą udział w kolędzie. W wolnym czasie wyjeżdżają na wspólne wycieczki nad morze, jezioro, a na ogrodzie plebanii spotykają się na grillowaniu.

Opiekun grupy – ks. Barnaba Dębicki

email – barnabadebicki@gmail.com

Kim są ministranci?

Ministrant służy (łac. ministrare = służyć) Bogu, przyczyniając się do upiększania liturgii. Ministrant jest:

• pomocnikiem przy sprawowaniu Mszy św. i podczas innych nabożeństw liturgicznych;
  • podczas liturgii przynosi paramenty liturgiczne (kielich, wino, woda, ogień, itp.);
  • jest sam znakiem tego, że nie tylko kapłan sprawuje liturgię, ale wierni w niej także uczestniczą.