Odpust ku czci NMP Różańcowej w Rokitnie.

2 października pod hasłem „Wszystko postawiłem na Maryję” uroczyście obchodziliśmy Odpust ku czci NMP Różańcowej w sanktuarium w Rokitnie. Uroczystościom Diecezjalnej Pielgrzymki Róż Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

 Przed sumą odpustową braliśmy udział w modlitwie różańcowej na rokitniańskich dróżkach, oraz w jak zawsze robiącej wielkie wrażenie procesji ze sztandarami i feretronami. Widać wtedy, w jak wielu parafiach mamy czcicieli Matki Bożej, którzy zgodnie z Jej prośbą codziennie odmawiają różaniec.

Przed Mszą św. w uroczystej procesji wejścia wniesione zostały relikwie bł. Stefana kardynała Wyszyńskiego.

Chcemy wyrazić wdzięczność Bogu za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego – mówił na wstępie do Mszy św. biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński.

Pasterz diecezji podziękował wiernym modlącym się na różańcu, zarówno tym, którzy przybyli na pielgrzymkę do Rokitna, jak i tym, którzy musieli pozostać w domach. Bp Tadeusz podkreślił też, jak ważne jest wsparcie kapłanów, które zapewnia im m.in. Apostolat Margaretka.

Foto: M. Klimek