Odpust w kościele pw. św. MICHAŁA ARCHANIOŁA w Mosinie.

Dzisiejszej Niedzieli 26 września o godz. 12.00 obchodziliśmy odpust w kościele pw. Michała Archanioła  w Mosinie. Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył nasz nowy wikary ks. Kamil Wiącek uczestniczył nasz ks. proboszcz. Ks. Kamil wygłosił kazanie odpustowe w którym przybliżył nam postać św. Michała Archanioła.

Imię Michał oznacza Któż jak Bóg! – z hebrajskiego – Mika`El . ( łac. Quis ut Deus)

Modlitwa do Św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.