Rekolekcje wielkopostne Akcji Katolickiej.

   Członkowie Akcji Katolickiej naszej parafii uczestniczyli, w dniach 08-10 marca 2024 r., w wielkopostnych rekolekcjach, w Domu Rekolekcyjnym przy Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie.

Rekolekcje, z tematem przewodnim „Owocnie uczestniczę w życiu Kościoła”, prowadził ks. prof. Janusz Królikowski, profesor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, kierownik Katedry Teologii Dogmatycznej oraz Katedry Teologii Fundamentalnej i Ekumenizmu na Wydziale Teologicznym w Tarnowie. W rekolekcjach brały udział osoby z następujących miejscowości: Gorzów Wlkp., Gubin, Sulechów, Świebodzin, Witnica, Wschowa, Zbąszynek i Zielona Góra.

Członkowie Akcji Katolickiej działają w parafiach i diecezji wsparci dwoma filarami, którymi są formacja i działanie, czyli akcja. Takie rekolekcje oraz wspólne rozmowy i wymiana poglądów dają nam siłę do dalszej pracy.

Joanna Nitecka.