Zmarł Ks. mgr. Marcin Flieger

Dzisiaj (24.09.2019r) z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci ks. mgr. Marcina Fliegera.

Ks. Marcin Flieger pracował jako wikary w naszej parafii w latach 1999 – 2005.

Wspominamy ks. Marcina jako człowieka niezwykle empatycznego, mądrego, skromnego i spokojnego. Zawsze dla każdego miał dobre słowo, potrafił pocieszyć, wesprzeć.

Od 2014r. był proboszczem w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w  Wielisławicach.

Obrzędy pogrzebowe śp. ks. Marcina Fliegera rozpoczną się modlitwą różańcową za zmarłego w piątek 27 września o godz. 18 w kościele parafialnym w Wielisławicach, następnie o godz. 19 zostanie odprawiona Msza św. z udziałem kapłanów z dekanatu.

Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem księdza biskupa zostanie odprawiona w sobotę 28 września o godz. 11 w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Wielisławicach.

Po jej zakończeniu trumna z ciałem zostanie przewieziona na cmentarz komunalny w Strzelcach Krajeńskich, gdzie nastąpią dalsze obrzędy pogrzebowe.

Miłosierny Boże, spraw, aby Twój sługa Marcin., którego w ziemskim życiu zaszczyciłeś świętym posłannictwem kapłaństwa, radował się wiecznie w niebieskiej chwale.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.