Odpust w Kościele Krzyża Świętego.

W sobotę 14 września obchodziliśmy uroczystość odpustową w naszym kościele filialnym pw. Krzyża Świętego.

Msza św. koncelebrowana pod przewodnictwem ks. Marka Zintary, byłego dyrektora ekonomicznego WSD w Paradyżu, oraz ks. proboszcza Ryszarda Tomczaka.

Ks. Marek wygłosił kazanie w którym powitał nas słowami pieśni:

Krzyżu Chrystusa, bądźże pochwalony, na wieczne czasy bądźże pozdrowiony!”

Ks. Marek nawiązał w kazaniu do akcji „Polska pod Krzyżem” w poczuciu jedności z tymi, którzy w tym dniu ze szczególną modlitwą wynagradzającą stają pod krzyżem  we Włocławku oraz w całej naszej ojczyźnie

„Nie można pojąć tajemnicy krzyża, który znajduje się w centrum naszej wiary będąc gdzieś z boku, patrząc na ten krzyż z oddali. Trzeba każdego dnia odważnie stanąć pod krzyżem.”

„Dzisiaj trzeba nam uroczyście ten znak Bożego miłosierdzia podnieść, trzeba go podwyższyć, a trzeba to zrobić w swojej rodzinie, tam gdzie mieszkamy, tam gdzie żyjemy. Przywrócić należne miejsce krzyżowi w naszych domach.”

Po Mszy św. odbyła się procesja wokół kościoła, a na zakończenie uroczystości modlitwa pod krzyżem.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie i modlitwę w ten uroczysty dzień.