1 Listopada Uroczystość Wszystkich Świętych.

W dniu 1 listopada Kościół wspomina „wszystkich świętych„, czyli tych, którzy już zostali zbawieni. W tym dniu ludzie przychodzą na cmentarze, aby zapalić znicze i pomodlić się za zmarłych – najbliższych i przyjaciół. Na mogiłach i cmentarzach płoną znicze i świeczki, które są symbolem pamięci o zmarłych. Składamy też ofiary na tzw. wypominki, wypisując imiona zmarłych na kartkach, prosząc, by cały Kościół modlił się za nich.

Jest to też święto obchodzone przez część innych wyznań, a także zwyczaj praktykowany przez osoby bezwyznaniowe i niewierzące, mający być wyrazem pamięci oraz oddania czci i szacunku zmarłym.

Dzień następny czyli 2 listopada, dzień zaduszny jest natomiast dniem w którym modlimy się za wszystkich zmarłych.

Modlimy się tego dnia przede wszystkim za tych przebywających w czyśćcu, ponieważ potrzebują oni naszej modlitwy.

2 listopada w Dzień Zaduszny po wieczornej Mszy św., około godz. 18.45 będzie procesja ze świecami na cmentarz w intencji wszystkich zmarłych z naszej parafii, na którą serdecznie zapraszamy.