Rozporządzenie Proboszcza

AKTUALIZACJA 26.03.2020.

W ZWIĄZKU Z WPROWADZONYM NA TERENIE CAŁEJ POLSKI STANEM ZAGROŻENIA EPIDEMICZNEGO

W KOŚCIELE MOŻE PRZEBYWAĆ MAKSYMALNIE 5 OSÓB.

PROSZĘ O PRZYJĘCIE ZE ZROZUMIENIEM TEGO OGRANICZENIA.

Prosimy o uszanowanie pierwszeństwa uczestnictwa we Mszy św. dla osób, które zamówili intencję.

Nieprzestrzeganie tych ograniczeń będzie skutkowało z karą pieniężną nałożoną na parafię w wysokości 5000 zł

W związku z ryzykiem ewentualnego zagrożenia koronawirusem zostaje otwarty chór w czasie Mszy św.

Można więc znaleźć miejsce dla siebie do siedzenia w naszej, dużej świątyni w bezpiecznej odległości (do 1,5 metra). Kropielnica została opróżniona z wody święconej.

W momencie przekazania znaku pokoju wystarczy skłonić się do najbliższej osoby, bez podawania ręki.

Jeśli ktoś z Parafian nie życzy sobie Komunii św. do ust, może przyjąć Ją na rękę, oczywiście okazując Hostii wielki szacunek.

Jednocześnie informuję, że kapłani rozdający Komunię św. zarówno przed, jak i po Komunii używają środków odkażających.

Odwołane zostają: Gorzkie Żale i Droga Krzyżowa. Można te nabożeństwa odprawić prywatnie w domu.

W najbliższym tygodniu nie będzie czynna Kancelaria Parafialna.

Nauki rodziców przed sakramentem Chrztu Św. zostały też odwołane ze względu na obecną sytuację.

Prosimy śledzić informacje oraz ogłoszenia parafialne na stronie internetowej.

Witnica, 15 marca 2020 r.                 Ks. prałat dr Ryszard Tomczak  Proboszcz