Rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej w Rokitnie.

W Sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie od 17 do 19 stycznia 2020r. odbyły się rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Te dni skupienia dla około 100 mężczyzn prowadził ks. Mariusz Jagielski.

Z Parafii M.B.N.P. w Witnicy uczestniczyli: p. Robert Burzyński i Jan Janowicz.

Rekolekcje rozpoczęły się od spotkania z diecezjalnym opiekunem nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej  ks. Zbigniewem Kobusem.

Podkreślił on, że  formacja  jest niezbędna w życiu duchowym wszystkich stanów. Tym bardziej w życiu nadzwyczajnych szafarzy, którzy nie tylko wykonują jakąś posługę fizyczną, ale muszą to czynić z wiarą i te rekolekcje mają im w tym pomóc.

Prowadzący  ks. Mariusz Jagielski zaznaczył, że  nadzwyczajni szafarze przez to, że mają jakieś szczególne posłanie w Kościele winni być tymi słuchającymi Boga.

 Szafarze mieli możliwość podzielenia się doświadczeniami z posługi  pełnionej w parafii. Szafarz winien przede wszystkim objąć swoją posługą chorych parafian, którzy z różnych przyczyn nie uczestniczą w niedzielnych Mszach Św.

W pierwsze soboty miesiąca chorych odwiedzą  ks. wikariusze, udzielając Sakramentu Pokuty i Komunii Świętej, a po zgłoszeniu takiej potrzeby u ks. wikarego w niedzielę może przybyć szafarz z Komunią Świętą.

Szafarze sprawują swoją posługę całkowicie bezinteresownie i wielką chęcią przyjdą z Komunią Świętą do chorego.

 

Ewa Janowicz

Foto: Krzysztof Król GOŚĆ.PL  oraz ks. Grzegorz Niedźwiedź.