Jubileuszowa Pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę.

W dniach 18-19.06.2021r. odbyła się jubileuszowa 25-ta pielgrzymka Akcji Katolickiej na Jasną Górę. Hasło przewodnie tegorocznej pielgrzymki to „Z Maryją w obronie wiary”.
O godz. 19.15 pierwszego dnia na dziedzińcu kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej zostaliśmy powitani przez prezes KIAK – p. Urszulę Furtak i Krajowego Asystenta AK JE Bp. Mirosława Milewskiego, złożono kwiaty pod epitafium kardynała Augusta Hlonda, Sł. Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz Św. Jana Pawła II…
 
 O godz. 20.00 uczestniczyliśmy we mszy św., którą zakończono Aktem Zawierzenia AK Matce Bożej Częstochowskiej.

O godz. 21.00 odbył się Apel Jasnogórski, a po nim modlitewne, nocne czuwanie prowadzone przez Akcję Katolicką Diecezji Sandomierskiej.
Nasz parafialny oddział reprezentowało cztery osoby.

W sobotę, 19 czerwca 2021 r. o godz. 10.00 odbyło się powitanie ze Szczytu Jasnogórskiego wszystkich przybyłych członków AK i  diecezjalnych asystentów przez Delegata Ojców Paulinów i prezes KIAK.  Następnie, wzięliśmy udział w czuwaniu modlitewno- przebłagalnym, oraz konferencji wyprowadzającej Ojca Tadeusza Rydzyka, dyrektor Radia Maryja i Telewizji Trwam, „Drodze Krzyżowej Przebłagania” z  poruszającymi słowami przebłagania za grzechy ludzkości i Kościoła oraz Koronce do Bożego Miłosierdzia.
O godz. 12.00 wszyscy wzięliśmy udział w Eucharystii pod przewodnictwem JE Bp. dr Marka Mendyka biskupa świdnickiego, zakończonej Aktem poświęcenia AK  Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.