Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Prymicja ks. Rafała Witkowskiego.

Opublikowany 2018/05/31

W dzisiejszy upalny czwartek obchodzimy Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej zwaną Bożym Ciałem.

Procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech ołtarzy rozpoczęła się po Sumie o godz. 10.30. Procesja przeszła ulicami: Gorzowską, Wielką, na której był pierwszy ołtarz przy posesji p. Urbańskich. Drugi ołtarz był przy posesji p. Butrym. Następnie procesja przeszła na ul. Marii Konopnickiej gdzie był trzeci ołtarz przy posesji p. Szybczyńskich i skierowaliśmy się w stronę kościoła ulicą Gorzowską, gdzie przed kościołem był czwarty ołtarz.

Serdecznie dziękujemy za przygotowanie ołtarzy oraz dekoracje domów i okien na trasie procesji. Dziękujemy też wielce wszystkim, dzięki którym procesja mogła się odbyć godnie, bezpiecznie i sprawnie. W szczególności dziękujemy naszym strażakom z OSP Witnica, którzy zabezpieczali trasę procesji oraz nieśli baldachim. Dziękujemy też MDK Witnica za nagłośnienie ołtarzy. Wielkie podziękowania składamy też dzieciom, które mimo upału tak pięknie sypały kwiaty.

Pamiętajmy, że procesja Bożego Ciała jest publicznym wyznaniem wiary w Bóstwo Jezusa Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Dzisiaj też odbyła się msza Św. PRYMICYJNA ks. Rafała Witkowskiego ze Skwierzyny, który odbywał u nas praktykę na początku roku. Ks. Rafał przyjął święcenia w Zielonej Górze 26 maja 2018r.

Składamy ks. Rafałowi życzenia wielu potrzebnych łask Bożych oraz wytrwałości na drodze kapłańskiej.

Na pełną fotorelację zapraszamy do GALERII.

Video: Mirosław Sztogryn.