25-lecie P.O. Akcji Katolickiej w Witnicy.

Dnia 05.05.2024 zarząd Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Witnicy zorganizował 25 – lecie istnienia Akcji Katolickiej w parafii.

Mszę Św. koncelebrowaną odprawił Ks. Michał Szot w wraz z Ks. Kan. Zbigniewem Samociakiem – Asystent Diecezjalnej Akcji Katolickiej oraz z Ks. Prałatem Ryszardem Tomczakiem – Asystent POK Witnica.

Kazanie wygłosił Ks. Kan. Zbigniew Samociak, który przybliżył historię A.K w Polsce oraz ideę działalności w której najważniejsza jest formacja i rola apostolstwa w kościele.

Udział w uroczystości wzięli zaproszeni goście: Prezes Krajowego Instytutu A.K w Polsce Pani Urszula Furtak oraz Prezes Diecezjalnego Instytutu AK Diecezji  Zielonogórsko-gorzowskiej Pan Ryszard Furtak. Dziękujemy za ich uświetnienie naszej uroczystości.

Po Mszy Świętej przed pomnikiem Św.Jana Pawła II – patrona A.K  wszyscy uczestnicy odśpiewali pieśń „Barka”.

W części nieoficjalnej były kwiaty, życzenia, podziękowania oraz tort jubileuszowy.

Joanna Nitecka prezes POAK Witnica.

.