20-lecie powstania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Witnicy.

W dniu 02.04. 2019r … dniu szczególnym, gdyż był to dzień wspomnienia odejścia do domu ojca Św. Jana Pawła II patrona Akcji Katolickiej.

Parafialny Odział Akcji Katolickiej w Witnicy świętował swoje 20 lecie istnienia.

Mszę świętą koncelebrowaną odprawił Ks. Kanonik Zbigniew Samociak – Asystent Diecezjalny Akcji Katolickiej wraz z Ks. Prałatem Ryszardem Tomczakiem – proboszczem oraz asystentem parafialnym POAK Witnica.

W kazaniu Ks. Asystent przybliżył nam historię oraz idę działalności AK w Polsce. Wśród wielu walorów wymienił między innymi aspekt formacyjny. Formacja w AK jest priorytetem ze względu na rolę apostolstwa ich członków.

Po oficjalnej części uroczystości nastąpiła część mniej oficjalna. Przybyli Goście zostali zaproszeni na agapę.  Podczas agapy w bardzo miłej atmosferze nie zabrakło wielu ciepłych słów na temat działalności parafialnego oddziału.

Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście :

Ks.Kanonik Zbigniew Samociak – Asystent Diecezjalny

Ks. Prałat Ryszard Tomczak – Asystent Parafialny

Sz. P. Urszula Furtak – Prezes Krajowego Instytutu Akcji Katolickiej w Polsce

Sz. P. Ryszard Furtak – Prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej

Sz. P. Jan Greczycho – W-ce Prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej

Delegacja POAK z Gorzowa Wlkp.

Delegacja POAK z Dobiegniewa, Delegacja POAK z Baczyny

Delegacja POAK z Kostrzyna n/o, Delegacje ze wspólnot parafialnych z Parafii MBNP w Witnicy.

Były kwiaty, życzenia, upominki, tort jubileuszowy oraz podziękowania. Szczególne podziękowania były dla Ks. Prałata Ryszarda Tomczaka, który jest proboszczem od kilku lat i bardzo ożywił działanie wspólnot parafialnych w tym Akcji Katolickiej. Zaproszeni goście z parafialnych wspólnot: Rady Parafialnej, Żywego Różańca, Caritas rozmawiali między innymi o wspólnych przedsięwzięciach w parafii konkludując, iż „ gramy do jednej bramki”.

Składamy serdeczne podziękowania prezesowi POAK Wiesławowi Szatkowskiemu oraz wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji obchodów 20-lecia powstania POAK w Witnicy.

Serdeczne Bóg Zapłać !!

Zapraszamy też do galerii.