Dnia 6 maja 2024 roku  w parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Kostrzynie nad Odrą, odbyło się spotkanie Rad Duszpasterskich poszczególnych Parafii Dekanatu Kostrzyn nad Odrą z przedstawicielami Kurii Biskupiej. Spotkanie prowadzili; ks. Radosław Gabrysz – Dziekan naszego dekanatu, ks. Rafał Tur – Ekonom Diecezjalny i ks. Tomasz Gierasimczyk – Referent Wydziału Duszpasterskiego. Spotkanie dotyczyło spraw organizacyjnych nadchodzącej wizytacji kanonicznej księdza Biskupa w każdej z parafii naszego Dekanatu. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się jak przygotować parafię do wizytacji. Jakie działania należy podjąć i jakie dokumenty wypełnić. Choć wizytacja zaplanowana została na okres wiosenny, to już teraz podejmujemy działania by najpełniej przygotować niezbędne sprawozdania i rozdzielić zadania organizacyjne. Nasza delegacja na spotkaniu była liczna, co z pewnością zaowocuje dobrym i merytorycznym przygotowaniem naszej wspólnoty parafialnej na spotkanie z księdzem Biskupem.