Uroczystość Bożego Narodzenia.

W obecnym czasie w świecie dzieje się wiele. Jest dużo niepokoju, zła, niepewności i wojen. Jednak świat oczekuje pokoju, spokoju i miłości. Wielu ludzi stara się przywracać ten oczekiwany stan równowagi i wzajemnej życzliwości. Niestety wielu ludziom to się nie udaje.

Czekamy z tęsknieniem na Uroczystość Bożego Narodzenia. Jedynie Bóg wkraczający w ludzki świat może dokonać cudu miłości i może przywracać równowagę w życiu ludzkości. Jedynym warunkiem godnego przyjęcia Nowonarodzonego Chrystusa jest nasza otwartość na Jego dary. Dary Narodzonego Chrystusa to: łaska, serdeczność, miłosierdzie i miłość. Spróbujmy także w tym roku, po raz kolejny Jemu zaufać i uwierzyć. Wówczas Chrystus dokona w nas cudu, który będzie dla nas zdumieniem!!!

 

Ks. Prałat dr Ryszard Tomczak

Witnicki Proboszcz