Odpust w kościele Narodzenia NMP w Starych Dzieduszycach.

W niedzielę, 8 września, obchodziliśmy uroczystość odpustową w kościele Narodzenia NMP w Starych Dzieduszycach.

Mszę św. Odpustowa odprawił Ks Marcin Majewski, wikariusz ze Słubic.

Niech ta uroczystość będzie dla nas wzniosłym podniesieniem oraz uświadamianiem, że warto być bliżej Pana Boga, a Maryja jest tą, która podprowadza nas ciągle do Jezusa. Niech ona będzie królową każdego naszego dnia.

Składamy serdeczne podziękowania dla chóru CANTORES pod kierownictwem J. Piśko za uświetnienie tej uroczystości.

Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali i udekorowali kościół. Parafianie przynieśli do kościoła wieniec dożynkowy oraz zboże i owoce ziemi.

We Mszy odpustowej uczestniczyło wielu parafian, także z innych miejscowości.

Po Eucharystii odbył się obiad. Dzięki składam Parafianom, którzy przyczynili się, aby Odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Maryi Panny wypadł okazale i duchowej atmosferze.

Ks. prałat dr Ryszard Tomczak Proboszcz.