Zawody Wędkarskie im. Ks. Bp Adama Dyczkowskiego.

 

W sobotę 27 czerwca Akcja Katolicka diecezji zielonogórsko-gorzowskiej zorganizowała w naszej parafii nad stawem miejskim XVI Zawody Wędkarskie im. Ks. Bp Adama Dyczkowskiego. Organizację  zawodów wsparł samorząd Witnicy, burmistrz Witnicy, MDK Witnica, Koło wędkarskie nr 1 z Witnicy oraz Parafialny Odział Akcji Katolickiej w Witnicy.

Udział w zawodach wzięło około 30 osób. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami oraz okolicznościowymi dyplomami, które wręczał osobiście Bp Adam Dyczkowski.

Wyniki wśród seniorów były następujące: I miejsce Czesław Szatkowski z Czerwieńska, II miejsce Jan Dudek, III miejsce Ryszard Wilk, obaj z Witnicy. Wśród juniorów I miejsce zdobył Mateusz Hładyszewski, który pokonał Damiana Czulaka. Największą rybę złowił Piotr Szuciak.  Zwycięzcy otrzymali od AK okazałe puchary a wszyscy uczestnicy dyplomy i nagrody. Nagrody ufundowane zostały przez dyrektora MDK w Witnicy – Tomasza Wysoczańskiego.

Dziękujemy wszystkim przybyłym uczestnikom oraz gościom , którzy wzięli udział w tym wydarzeniu.

Prezes POAK Witnica Wiesław Szatkowski.