Uroczystość odpustowa ku czci

Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Dnia 30 czerwca 2024r. w naszym kościele parafialnym w Witnicy, obchodzimy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza św. koncelebrowana, której przewodniczył ks. Rafał Witkowski Redaktor Naczelny Diecezjalnego wydania tygodnika Niedziela, któremu dziękujemy za przyjęcie zaproszenia, okolicznościowe kazanie i wspólną modlitwę. 

O Matko Nieustającej Pomocy. Z największą ufnością przychodzę dzisiaj przed Twój święty obraz, aby błagać o Twoją pomoc.
Nie liczę na moje zasługi, ani na moje dobre uczynki, ale tylko na nieskończone zasługi Pana Jezusa i na Twoją niezrównaną miłość macierzyńską.
Tyś patrzyła, o Matko, na rany Odkupiciela i na Krew Jego wylaną na krzyżu dla naszego zbawienia. Tenże Syn Twój umierając dał nam Ciebie za Matkę. Czyż, więc nie będziesz dla nas, jak głosi Twój słodki tytuł: Nieustającą Wspomożycielką? Ciebie więc, o Matko Nieustającej Pomocy, przez bolesną mękę i śmierć Twego Boskiego Syna, przez niewypowiedziane cierpienia Twego Serca, o Współodkupicielko, błagam najgoręcej, abyś uprosiła mi u Twego Syna tę łaskę, której tak bardzo pragnę i tak bardzo potrzebuję.