Święta Bożego Narodzenia 2021r.

W klimacie Świąt Bożego Narodzenia, pełnego rozmodlenia i nastroju wyrażamy Tobie, Panie ogromną wdzięczność z tego powodu, że przyszedłeś do nas, że jesteś z nami i wśród nas. Dziękujemy Tobie, Nowonarodzony Panie, że przyszedłeś, aby nas ciągle na nowo jednoczyć, bo jesteśmy podzieleni, by dać nam radość, gdyż jesteśmy „dziwnie smutni”, by nas wspierać w zdrowiu, bo wielu z nas choruje. Połącz nas jeszcze mocniej swoim Eucharystycznym Chlebem w Boże Narodzenie, by nasze świąteczne życzenia z opłatkiem w ręku ocieplały nasze serca, pomnażały radość i skierowały nas ku Betlejem, „byśmy tam pobiegli i ujrzeli”. Jeśli pobiegniemy do Betlejem, to ujrzymy Jezusa Narodzonego z Maryi, który objawi się jako Zbawiciel świata i moim.

Z okazji Narodzenia Jezusa jest zwyczaj składania sobie życzeń. Jako proboszcz, Wasz duszpasterz, życzę głębokiego przeżycia Uroczystości, pięknego i tkliwego spotkania rodzinnego, wśród najbliższych. Życzę zdrowia, wszelkich łask Bożych, codziennej nadziei i coraz większego miłosierdzia i miłości wzajemnie wobec siebie. W Boże Narodzenia, ale także w Nowym Roku roku bądźmy bardziej wrażliwi na innych, szczególnie słabszych i mniej zaradnych.

Proboszcz – ks. Ryszard Tomczak