Wielkanocna Akcja Caritas 2019

Rozpoczynamy kolejną edycję Wielkanocnej Akcji Caritas.

Parafialny Zespół Caritas naszej parafii w sklepiku parafialnym „Ave” rozprowadza świece na stół wielkanocny.

Ofiara za  świecę to 15 zł.

Podobnie jak w latach ubiegłych, sugestią Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego, części ofiar w ramach akcji jest przeznaczana przez Caritas na pomoc kolejnym 5 rodzinom w Syrii w ramach Programu Rodzina Rodzinie (Szczegóły: www.rodzinarodzinie.caritas.pl). Dzięki temu nasza diecezja będzie już miała przekazaną pomoc dla 31 syryjskich rodzin.

Bardzo dziękujemy wszystkim diecezjanom za to, że co roku nabywają nową świecę mając świadomość celu i sensu tej akcji. Dziękujemy, że wybieracie świecę Caritas jako upominek wielkanocny dla swoich bliskich, wykazując w ten sposób solidarność w osobami ubogimi i potrzebującymi naszego wsparcia.