Spotkanie opłatkowe dla członków i sympatyków Akcji Katolickiej z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

 

W sobotę 07.01.2023r. Zarząd Diecezjalny Akcji Katolickiej wraz z miejscowym Zarządem Parafialnym w Witnicy zorganizowali spotkanie opłatkowe dla członków i sympatyków Akcji Katolickiej z diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

Rozpoczęło się Eucharystią, której przewodniczył ks. kan. Dariusz Ludwikowski. Mszę świętą koncelebrowali: ks. kan. Zbigniew Samociak – wieloletni asystent diecezjalny Akcji Katolickiej, który wygłosił homilię, a także ks. prałat Ryszard Tomczak, proboszcz miejscowej parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie Eucharystii śpiewał chór „Cantores”.

Następnie uczestnicy spotkania świętowali, dzieląc się opłatkiem i śpiewając kolędy w Sali Parkowej w Witnicy. Wśród obecnych byli: Urszula Furtak – Prezes Akcji Katolickiej w Polsce, Jacek Kurzępa – poseł na Sejm RP, Katarzyna Pernal–Wyderkiewicz – Lubuski Wicekurator Oświaty, Ryszard Furtak – prezes Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej. Uczestnicy mogli obejrzeć przedstawienie przygotowane przez młodzież z parafii w Witnicy, mówiące o gotowości na przyjście Nowonarodzonego Chrystusa. Był także występ dzieci z Kostrzyna nad Odrą. Chór „Cantores” śpiewał kolędy.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania opłatkowego. W szczególności naszym sponsorom: Mirosław Laszko, Krzysztof Kaczmarek, Renata i Jarosław Błażków, Roman Rackiewicz, Adam Strzykała, Bożena Serafin, Dariusz Kozupski, Janusz Turów, Artur Rakowski. Dziękujemy też paniom zelatorkom, za przepyszne wypieki.

Wiesław Szatkowski