Rekolekcje Akcji Katolickiej.

W dniach 08-10 marca 2019 r. przeżywaliśmy kolejne rekolekcje wielkopostne, organizowane przez Akcję Katolicką dla członków stowarzyszenia oraz swoich sympatyków.

Miejscem naszych rozważań był Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowego Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej w Kęszycy Leśnej a prowadził je ks. kan. mgr lic. Roman Dworacki – Asystent DIAK Archidiecezji Poznańskiej.

W rekolekcjach wzięły udział osoby z kilkunastu Parafialnych Oddziałów AK. Rekolekcjonista poprzez przypomnienie istoty Sakramentów świętych, odświeżył w czasie rekolekcji nasze spojrzenie na Kościół i na zadania AK w naszych parafiach czy w diecezji, tak by „nie zużył się nam Jezus Chrystus”.

Nabożeństwa okresu Wielkiego Postu, przygotowującego nas do Świąt Wielkanocnych są bardzo bogate w treści. Oprócz Liturgii mieliśmy okazję przeżyć przejmującą drogę krzyżową, nawiązującą do cierpienia z powodu choroby, czy wyśpiewać gorzkie żale.

W czasie rekolekcji odwiedził nas ks. Biskup Tadeusz Lityński, żywo zainteresowany pogłębieniem życia wewnętrznego, także przez AK.

Nasz Pasterz prosił o nieustawanie w realizacji celów AK, pomimo spotykania przez nas „izolatorów” – hamujących nasz zapał. Zawsze radujemy się z odwiedzin ks. Biskupa, czy to podczas rekolekcji czy Rad diecezjalnych.

W Kęszycy Leśnej mieliśmy okazję porozmawiać na tematy trapiące nas w AK, w trosce o nasze stowarzyszenie: o współpracę z asystentami kościelnymi i o zwiększenie ilości członków. Króluj nam Chryste!

Prezes POAK Wiesław Szatkowski.