„Proces obywatela J.” Droga krzyżowa ulicami miasta.

Piątek 12.02.2018r. sala RCR .

Z inicjatywy ks. Barnaby Dębickiego powstała koncepcja wielkopostnego misterium.

Młodzież z naszej parafii pod opieką ks. Barnaby przygotowała  przedstawienie  na podstawie książki ks. B. Załuckiego „Proces obywatela J.”

Sztuka pokazuje, jak dziś mógłby wyglądać proces sądowy Jezusa.

Widowisko  ukazało  proces Jezusa we współczesnej sali sądowej. Młodzi ludzie pragnęli, aby widz poczuł się tak, jakby był jednym z uczestników skazywania Chrystusa na śmierć.

Dramat obnaża słabość natury ludzkiej oraz ukazuje, do czego zdolny jest człowiek, gdy z jego życia znikają podstawowe wartości ludzkie: prawda, godność, sprawiedliwość, uczciwość.

Inscenizacja mogła być wspaniałym obrazem służącym osobistej refleksji… refleksji z którą po przedstawieniu  wyruszyliśmy w drogę krzyżową ulicami naszego miasta do kościoła.

Składamy serdeczne podziękowania  ks. Barnabie oraz młodzieży za wielki wysiłek, który został włożony w przygotowanie przedstawienia.

Dziękujemy też wszystkim, którzy pomogli w realizacji i zabezpieczeniu wydarzenia, a w szczególności druhom z OSP Witnica, policji, harcerzom.

Realizacja video: Mirosław Sztogryn