Propozycja pielgrzymki do Sanktuariów południowo-wschodniej Polski, Lwowa i Krzemieńca 01 – 08.06.2019.

 

Dzień 1

Zbiórka uczestników pielgrzymki o godzinie 6.00 i następnie wyjazd do Sandomierza. Sandomierz jest miastem niezwykle malowniczo położonym na siedmiu nadwiślańskich wzgórzach, co sprawia że bywa nazywane czasem małym Rzymem. Jednak zdecydowanie mocniej przyległ do niego przydomek królewskiego miasta, gdzie w przeszłości bywali polscy królowie i książęta. Nocleg w Sandomierzu.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do Sanktuarium i Klasztoru Ojców Bernardynów w Leżajsku. Sanktuarium Zwiastowania NMP i Klasztor Bernardynów są jednym z najcenniejszych zabytków architektury kościelnej z pogranicza renesansu i baroku. W czasie zwiedzania klasztoru istnieje możliwość zamówienia koncertu organowego. Po wyczerpaniu programu na ten dzień udamy się na granicę polsko-ukraińską skąd dalej udamy się na nocleg do Tarnopola.

Dzień 3

Śniadanie, a po nim spacer po Tarnopolu. Dalej tego dnia udamy się do Zbaraża – twierdza, Wiśniowiec – zamek, który był siedzibą rodową Wiśniowieckich. Ze Zbaraża udamy się do klasztor w Poczajowie – największego na Ukrainie Zachodniej, prawosławna ławra (kobiety wchodzą w chustach i spódnicach). Dzień zakończymy w Krzemieńcu, gdzie zobaczymy miedzy innymi Muzeum Słowackiego, liceum krzemienieckie oraz ruiny zamku na Górze Bony – wspaniała panorama na miasto, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg w Krzemieńcu

Dzień 4

Po śniadaniu, wyjazd na trasę „Złotej Podkowy”- malowniczego szlaku, na którym leżą najważniejsze zabytki regionu. Olesko – zwiedzanie zamku, w którym urodzili się Jan III Sobieski oraz Michał Korybut Wiśniowiecki – obecnie siedziba filii Lwowskiej Galerii Narodowej. Podhorce – rezydencja Koniecpolskich, Rzewuskich, Ossolińskich, Klasztor Bazylianów. Złoczów – zwiedzanie zamku należącego niegdyś do rodziny Sobieskich i Radziwiłłów. Przejazd na nocleg do Lwowa.

Dzień 5

Lwów miasto usytuowane, podobnie jak Rzym na siedmiu wzgórzach. Jego położenie sprawia, że miasto pod względem klimatu, flory i fauny jest miastem wschodu i zachodu, miastem na styku cywilizacji świata łacińskiego i prawosławia, miastem zbudowanym przez Rusinów, Polaków, Ormian, Żydów, Niemców, Greków i inne narody. Po śniadaniu spotkamy się z miejscowym przewodnikiem- zwiedzanie miasta: Rynek, Kościół Bernardynów, Cerkiew Wołoska, Katedra Łacińska (jeden z dwóch czynnych kościołów katolickich we Lwowie), Kaplica Boimów- pomnik architektury i rzeźby manierystycznej, Katedra Ormiańska – budowla nawiązująca swym stylem do architektury kolonii ormiańskich na Krymie, Opera. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6

Do godzin południowych dzień ten spędzimy we Lwowie. Nawiedzimy Cmentarz Łyczakowski – jeden z największych cmentarzy w Europie nazywany „lwowskim Pere- Lachaise” oraz cmentarz Orląt Lwowskich. Następnie pojedziemy na nocleg w okolice Soliny.

Dzień 7

Nasze pierwsze kroki tego dnia skierujemy do Komańczy, gdzie znajduje się Izba Pamięci Kardynała Wyszyńskiego. Kardynał Stefan Wyszyński był internowany tutaj w latach 1955-1957. Izba Pamięci znajduje się na terenie Klasztoru Sióstr Nazaretanek i obejrzeć w niej można miedzy innymi pokój Prymasa jak i przedmioty z nim związane. Dalej udamy się do Smolnika – znajduje się tutaj jedyna w Bieszczadach cerkiew pobudowana w stylu Bojkowskim. Co więcej – cerkiew ta dziś pełni funkcję kościoła katolickiego. Tego dnia również odbędziemy rejs łodzią po Zalewie Solińskim – największym sztucznym zbiorniku wodnym w Polsce. Przejazd na nocleg z dnia poprzedniego.

Dzień 8

Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Kalwarii Pacławskiej. Miejsce to jest nazywane ze względu na szczególny kult Męki Pańskiej Jerozolimą Wschodu, a ze względu na obecność cudownego obrazu Matki Bożej i umiłowanie Maryi przez wiernych Jasną Górą Podkarpacia. W sanktuarium przewidziana jest msza święta. Z Kalwarii Pacławskiej udamy się na miejsce zbiórki z dnia pierwszego, gdzie nastąpi zakończenie pielgrzymki.

 

 

ZGŁOSZENIA DO KOŃCA KWIETNIA (pielgrzymka nie odbędzie się jeśli liczba osób nie będzie wystarczająca)

 

Cena: 780,00 PLN + 220,00 Euro                                                   ks. Paweł – 662 659 233