Pielgrzymka do Sanktuariów Polski Południowej i Środkowej

04-09.07.22

 

04.07  – Wyjazd z Witnicy godz. 05:00, przejazd z postojami na Górę św. Anny – msza św. w Sanktuarium o godz. 12:00, zwiedzanie Sanktuarium. Przejazd do Częstochowy, zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma, obiadokolacja, Apel Jasnogórski. Nocleg

05.07 – 06:00 rano odsłonięcie Obrazu i Msza św. Śniadanie. Zwiedzanie Sanktuarium; popołudniu przejazd do sanktuarium w Gidlach  (Matka Boża w Gidlach), które cieszy się sławą Uzdrowicielki chorych. Krążą wśród wiernych opinie, że Matka Najświętsza z Jasnej Góry jest głównie lekarką dusz (nawrócenia), a z Gidel – lekarką ciał. Nabożeństwo czerwcowe. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Kałkowie-Godowie. Zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma. Obiadokolacja. Nocleg

06.07 Śniadanie. Msza św., zwiedzanie Sanktuarium, w zespole obiektów znajdują się: dwupoziomowy kościół ze słynącym łaskami obrazem Matki Bożej, figura Matki Bożej z białym orłem w koronie u stóp, w otoczeniu różańca ułożonego w kontury mapy Polski, kamienne stacje Drogi Krzyżowej z wysoką na 33 m Golgotą przedstawiającą męczeńską śmierć Pana Jezusa i martyrologię Narodu Polskiego, kapliczka „Piety”, Droga Betlejemska, dzwonnica oraz Panorama Świętokrzyska. Znajduje się tutaj eksponowany w specjalnej amfiteatralnej sali obraz „Polonia”, stworzony w latach 1926 – 1938 przez Antoniego Tańskiego, przedstawiający 400 czołowych osobistości z historii Polski. Przejazd przez Bodzentyn do Kielc (50 km) Nawiedzenie Katedry – Bazyliki Mniejszej i Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej. Przejazd na nocleg w okolicy Kielc. Obiadokolacja.

07.07 Śniadanie. Przejazd na Święty Krzyż (35 km) – najstarsze Sanktuarium Drzewa krzyża św. w Polsce i klasztor oo. Oblatów. Msza św. Zwiedzanie Sanktuarium. Przejazd do Krakowa (160 km) – Wawel i Katedra. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

08.07 Śniadanie, rynek i Kościół Mariacki. Przejazd do Ludźmierza (90 km) – msza św. w Sanktuarium – Bazylice MB Ludźmierskiej,  następnie różaniec śladami św. Jana Pawła II –  w roku 600-lecia kultu Gaździny Podhala, emigranci z USA i Kanady ufundowali Maryjny Ogród Różańcowy. 20 kaplic góralskich, wyrzeźbionych przez Marka Blajerskiego. Przejazd do Kalwarii Zebrzydowskiej. Wieczorne nabożeństwo czerwcowe i Droga Krzyżowa na Kalwarii. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

09.07 Śniadanie Msza św. Wyjazd w drogę powrotną (600 km), w większości autostradą A4 i S3, z postojami. Powrót do Witnicy w godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

 

Zapisy u ks. Kamila,  cena zostanie podana w najbliższym czasie