Pielgrzymka do Bożego Grobu w Żaganiu.

Parafia pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Witnicy 20 listopada zorganizowała pielgrzymkę do Żagania (dwa autobusy 76 osoby).

Przy kościele parafialnym Nawiedzenia NMP w Żaganiu stoi wierna kopia 1:1 kaplicy Grobu Bożego z Jerozolimy. Dlatego od XVI w. do dzisiaj mieszkańcy Żagania nazywają swoją świątynię “kościołem na Górce”.

Odwiedziliśmy to miejsce. Pięknego wprowadzenia  dokonał ks. proboszcz Jarosław Stoś.

Małymi grupami wchodziliśmy do wnętrza Bożego Grobu. Po uroczystej Mszy Św. kościele, nasze dłonie zostały namaszczone olejkiem nardowym – jako zapachem Zmartwychwstania, takim jakim namaszczono ciało Chrystusa po śmierci na krzyżu.

W salce parafialnej   zostaliśmy ugoszczeni wspaniałym domowym ciastem i herbatą. Następnie udaliśmy się do Zespołu Poaugustiańskiego (klasztor kanoników z biblioteką, spichlerz klasztorny i konwikt.

Opiekunem i przewodnikiem duchowym był ks. Barnaba Dębicki.

Tekst Jan Janowicz, zdj. Danuta i Marek Juszczuk.

Więcej zdjęć TUTAJ !!