Otwarcie Roku Rodziny

19 marca 2021 r. przeżywaliśmy w naszej parafii drugi Wieczór Józefowy pod hasłem „Ojciec czuły”. W rozmowie z panią Jolantą Skolasińską rozmawialiśmy o czułości, w katechezie o św. Józefie przybliżaliśmy sobie czułość, która idzie w parze z naszą potrzebą przynależności do rodziny, małżeństwa i wspólnoty Kościoła. Tego dnia rozpoczął się w Kościele powszechnym Rok Rodziny Amoris Laetitia.

W naszej parafii była odprawiona msza święta. Na początek w procesji została wniesiona ikona Świętej Rodziny przez rodzinę Państwa Mazurkiewicz. W liturgię słowa i modlitwę wiernych zaangażowali się Piotr Skolasiński oraz Państwo Janowicz. Dary ołtarza przynieśli Państwo Józefczyn ze swoimi trzema córkami, a przed błogosławieństwem Państwo  Jaruszewscy zawierzyli rodziny i małżeństwa Świętej Rodzinie. Jesteśmy wdzięczni Bogu za znak Roku Rodziny dla całego Kościoła i naszej wspólnoty.