Odpust w kościele ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA w Mosinie

Dzisiejszej Niedzieli 29 września o godz. 12.00 obchodziliśmy odpust ku czci Michała Archanioła w Mosinie.

Mszę św. koncelebrowaną poprowadził oraz kazanie wygłosił ks. dr. Krzysztof Jaworski.

Ks. Krzysztof jest profesorem, pracuje w Szczecinie a obecnie mieszka w Kostrzynie n/O i pomaga w swojej parafii.

Imię Michał oznacza Któż jak Bóg! – z hebrajskiego – Mika`El . ( łac. Quis ut Deus)

Ks. Krzysztof zakończył kazanie tymi słowami: ” Św. Michał trzyma szatana na łańcuchu pokory, modlitwą depcząc mu głowę. Nie dajmy sobie wmówić, że są lepsze środki do obrony kościoła. Obronę kościoła rozpoczyna się na kolanach, bo diabeł nie ma kolan, ale my kolana mamy i obyśmy nigdy nie zawahali się ich użyć.”

Poniżej można posłuchać całego kazania wygłoszonego podczas uroczystości odpustowych.

Po Mszy św. odbyła się procesja z Najświętszym Sakramentem wokoło kościoła, a po zakończeniu uroczystości odpustowych ks. proboszcz wraz z ks. Krzysztofem poświęcili odnowioną figurkę Matki Bożej, która  stoi przed kościołem.

Składamy serdeczne podziękowania za odnowienie figury.

Dziękujemy też panom Pawłowi Kołodziejczykowi oraz Adamowi Kula za odnowienie postumentu w którym jest umieszczona figurka Matki Boskiej.

Dziękujemy też za przygotowanie świątyni na tą uroczystość.

Modlitwa do Św. Michała Archanioła

Święty Michale Archaniele, wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. Amen.

Kazanie wygłoszone podczas uroczystości odpustowych.