Odpust ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Dzisiejszej niedzieli, 28 czerwca, obchodzimy uroczystość odpustową  ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Mszę św. oraz okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Marek Zintara, były ekonom Seminarium w Paradyżu.

Niech ta dzisiejsza uroczystość będzie dla nas wzniosłym podniesieniem oraz uświadamianiem, że warto być bliżej Pana Boga, a Maryja jest tą, która podprowadza nas ciągle do Jezusa. Niech ona będzie królową każdego naszego dnia.

Na zakończenie uroczystości ks. Marek poświęcił kamień z Golgoty- miejsca ukrzyżowania Pana Jezusa Chrystusa w Jerozolimie, który został umieszczony w prezbiterium naszego kościoła. Fundatorem tablicy w której jest umieszczony kamień jest nasz proboszcz ks.prałat dr Ryszard Tomczak.

Dziękujemy strażakom za niesienie baldachimu, wszystkim panom, którzy nieśli chorągwie oraz dzieciom za sypanie kwiatów podczas procesji oraz wszystkim, którzy brali udział w uroczystości odpustowej.