Niedziela Palmowa

Przeżywamy Niedzielę Palmową na pamiątkę uroczystego wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Ludzie radośnie witają Jezusa, choć nie wiedzą jeszcze, że są to ostatnie dni Jego życia na ziemi. Zwyczajnie co roku z tej okazji przygotowujemy palmy, aby upiększyć drogę Jezusowi.

Obecnie, w trudnej chwili związanej z zagrożeniem koronawirusem, spróbujmy jednak w domu przygotować palmę, którą możemy osobiście poświęcić wodą święconą, albo można przynieść palmy do przedsionka kościoła, zostawić je do poświęcenia kapłanowi, a następnie później je odebrać.

Połączmy się duchowo w godzinach odprawiania Mszy św. w naszym kościele. Zatęsknijmy za Eucharystią, spróbujmy w domu pewien czas poświęcić Bogu poprzez uczestnictwo we Mszy św. poprzez środki masowego przekazu i osobistej modlitwy. Witniccy duszpasterze tęsknią już za Wami i oczekują z chwili, kiedy będziemy mogli modlić się wspólnie w naszym kościele.

Wieczorem, 5.04.2020 r.

Proboszcz z wikariuszami