Biskup przyznał Odznaczenie ppor. Anieli Stojanowskiej

Bp Tadeusz Lityński przyznał Odznaczenie „Zasłużona dla Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej” naszej parafiance mieszkającej w Białczu Pani ppor. Anieli Stojanowskiej.

Odznaczenie w imieniu ordynariusza diecezji zielonogórsko-gorzowskiej 14 czerwca wręczył ks. Grzegorz Mikołajczyk. – Droga Pani Anielu, podziwiając Twoją siłę ciała i ducha oraz to, że jeszcze sama możesz regularnie uczestniczyć we Mszy Świętej niedzielnej, życzymy, abyś ze spokojem spoglądała w przyszłość i mogła wypełnić wolę Bożą do końca – mówił w homilii ks. Mikołajczyk.

Pani Aniela otrzymała Odznaczenie, jako dowód uznania i podziękowania za zaangażowanie w życie religijne parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Witnicy poprzez „wieloletnie prowadzenie Grup Żywego Różańca i wszelkie dobro wniesione do lokalnej społeczności Kościoła”.

Pani Aniela Stojanowska urodziła się we wsi Kozaki 16 czerwca 1920 r. W tym roku obchodzi 100. rocznice urodzin. Jubilatka pomimo upływu lat jest wierną parafianką i wciąż uczęszcza do kościoła.

Pani Aniela Stojanowska jest najstarszą parafianką dawnej parafii Zazule-Kozaki. W czasie drugiej wojny światowej była żołnierzem Kedywu Armii Krajowej Obwód Złoczów, pseudonim „Jadwiga”. W 2000 r. awansowała do stopnia podporucznika Wojska Polskiego. Odznaczona Krzyżem Armii Krajowej.

Życzymy Pani Anieli wielu łask Bożych oraz wielu lat w zdrowiu i radości.

Foto: Wiesław Szatkowski