Kolęda w naszej parafii 2021.

Drodzy Parafianie!

W tym roku kolęda, tj. wizyta duszpasterska jest w innej formie niż dotychczas. Dotychczas to kapłani odwiedzali Wasze domy i mieszkania, natomiast w tym roku, ze względu na pandemię, Parafianie zostają zaproszeni do kościoła na kolędę. Na kolędę zapraszamy do kościoła Parafian z poszczególnych ulic i rejonów miasta na wieczorną Mszę św., która zostanie odprawiona w ich intencji, podczas której wygłoszone zostanie Słowo Boże i nastąpi poświęcenie wody. Otrzymamy specjalne błogosławieństwo kolędowe. Przynieśmy ze sobą pojemniki na wodę święconą, którą pokropimy swoje mieszkania i domy. Poniżej zostały wymienione ulice i rejony, które zapraszamy na kolędę do kościoła. Gdyby jednak Ktoś z Parafian chciałby, aby kapłan przyszedł indywidualnie na kolędę, proszę zgłosić to do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

Ks. prałat dr Ryszard Tomczak, Proboszcz

KOLĘDA W KOŚCIELE 2021

 

Zapraszamy mieszkańców poszczególnych ulic na Msze święte „kolędowe” o godz. 1800,
które będą odprawiane w Ich intencji:

 

18.01.2021 – PONIEDZIAŁEK

MOŚCICZKI, OSIEDLE ZACHODNIE, LEŚNA, KOŃCOWA, SOSNOWA, ŚWIERKOWA, DĘBOWA, KOŚCIUSZKI, OSADNIKÓW, ORŁA BIELIKA, DROGA POLNA

 

19.01.2021 – WTOREK

TRAUGUTTA, PIASKOWA, KRÓTKA, ZAUŁEK KOWALSKI, ROLNA, BOCIANIA, JASTRZĘBIA, ŻURAWIA, ŁABĘDZIA, ORLA, GOŁĘBIA, SŁOWICZA, PTASIA, JASKÓŁCZA, SOKOLA, KRUCZA, SOWIA, STRUSIA

 

21.01.2021 – CZWARTEK

MYŚLIWSKA, JAGODOWA, ŁOWIECKA, GAJOWA, LISIA, WILCZA, KOSYNIERÓW MIROSŁAWSKICH, STARZYŃSKIEGO, WESOŁA, FABRUCZNA, ZACISZE, CEGIELNIANA

 

22.01.2021 – PIĄTEK

SIKORSKIEGO, WIOSNY LUDÓW, ŻAKÓW, KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ, POTOK, SZKOLNA, STRZELECKA, SPORTOWA

 

25.01.2021 – PONIEDZIAŁEK

KOSTRZYŃSKA, TOWAROWA, ŻWIROWA, ZAUŁEK POLNY

 

26.01.2021 – WTOREK

GORZOWSKA, PLAC ZABŁOCKIEGO, MONIUSZKI, KONOPNICKIEJ, ŚWIĘTEGO JERZEGO, WIELKA, ENERGETYKÓW, FIOŁKOWA, CMENTARNA, RÓŻANA

 

28.01.2021 – CZWARTEK

POCZTOWA, RYBACKA, ZAUŁEK WODNY, KOLEJOWA, OSIEDLE POŁUDNIOWE, ZAUŁEK KOŚCIELNY, PLAC WOLNOŚCI, KSIĘDZA BIELAKA, ŚCIEŻKA RYBACKA, WIŚNIOWA, WOJSKA POLSKIEGO, 1 MAJA

 

29.01.2021 – PIĄTEK

SŁONECZNA, OGRODOWA, BIAŁCZYK

 

MSZE W KOŚCIOŁACH FILIALNYCH:

20.01.2021 środa godz. 1700 – Stare Dzieduszyce

21.01.2021 czwartek godz. 1700 – Mosina

27.01.2021 środa godz. 1700 – Białcz

 

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO MIESZKANIA (DOMU)

Pobłogosław  +  Panie, Boże Wszechmogący, to mieszkanie (dom), aby w nim trwały: zdrowie i czystość, dobroć i łagodność oraz wierność w wypełnianiu Twoich przykazań. Spraw, aby zawsze składano Ci to dzięki. A błogosławieństwo Twoje niech pozostanie na tym miejscu i nad jego mieszkańcami teraz i na wieki. Amen.

 MODLITWA W MIESZKANIU OSÓB STARSZYCH I SAMOTNYCH

Panie Jezu Chryste, Ty jesteś naszą mocą i nadzieją w różnych utrapieniach życia, bądź zawsze dla nas oparciem i opieką. Daj wytrwałość i naucz nas bez szemrania znosić dolegliwości wieku. Udziel nam potrzebnych sił, abyśmy mogli należycie korzystać z Twoich drów doczesnych i wiecznych. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

MODLITWA ZA CHOREGO

Miłosierny Boże, stajemy przed Tobą razem z naszych chorym bratem (siostrą), aby Ci powiedzieć: „Panie, oto ten, którego miłujesz, jest chory”. Wejrzyj łaskawie na naszego brata (siostrę). Pomóż mu (jej) dźwigać krzyż choroby, pokrzep nadzieją, że tym, którzy Ciebie miłują, wszystko służy ku ich dobru. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.