Dzień Zaduszny

W dniu 1 listopada Kościół wspomina „wszystkich świętych„, czyli tych, którzy już zostali zbawieni. Dzień następny czyli 2 listopada, dzień zaduszny jest natomiast dniem w którym modlimy się za wszystkich zmarłych.

Modlimy się tego dnia przede wszystkim za tych przebywających w czyśćcu, ponieważ potrzebują oni naszej modlitwy. W dzień zaduszny, po wieczornej Mszy św. odbyła się procesja ze świecami na cmentarz w intencji wszystkich zmarłych z naszej parafii. Na pięciu stacjach modliliśmy się za naszych zmarłych.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom za pomoc w przygotowaniu uroczystości na cmentarzu 1 listopada, oraz procesji na cmentarz 2 listopada.

W szczególny sposób chcemy podziękować harcerzom, policji, straży pożarnej za zabezpieczenie procesji, Browarowi Witnica za nagłośnienie procesji oraz MDK Witnica za przygotowanie nagłośnienia na cmentarzu.

SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ