Bierzmowanie.

Bierzmowanie wraz z chrztem i Eucharystią stanowią trzy sakramenty wtajemniczenia chrześcijańskiego.

Bierzmowanie jest sakramentem, w którym otrzymujemy w szczególny sposób Ducha Świętego.

Podczas bierzmowania na duszy ochrzczonego chrześcijanina zostaje odciśnięte niezatarte duchowe znamię, które można otrzymać tylko raz i które takiego człowieka na zawsze naznacza jako chrześcijanina.

Dar Ducha Świętego jest mocą z góry, dzięki której taki człowiek uwiarygodnia swoim życiem łaskę otrzymaną na chrzcie i staje się „świadkiem” Chrystusa.

3 czerwca 2019 roku młodzież z parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Witnicy przyjęła z rąk księdza biskupa Stefana Regmunta Sakrament Bierzmowania.

Mszy Świętej koncelebrowanej przewodniczył i homilię wygłosił bp Stefan Regmunt. W koncelebrze uczestniczyli także ks. Jan Bagiński oraz proboszcz ks. Ryszard Tomczak.

Do sakramentu bierzmowania przystąpiło 180 osób.